شرایط اخذ اقامت اسپانیا با خرید ملک

کشور اسپانیا بعد از فرانسه دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا است. این کشور در بخش جنوب غربی اتحادیه اروپا قرار گرفته و از موقعیت جغرافیایی مطلوبی برخوردار است. اسپانیا سومین کشور از نظر مناطق طبیعی بوده و ذخایر زیست کرده‌ای بسیار زیادی دارد، این کشور غنی وضعیت اقتصادی بسیار خوبی داشته و یکی از مناسب‌ترین و امن‌ترین کشورها برای سرمایه‌گذاری است. 

بنا بر موقعیت جغرافیایی و جاذبه‌های گردشگری بالای اسپانیا سالیانه افراد زیادی نسبت از رو‌ش‌های متعدد نسبت به اخذ اقامت اسپانیا اقدام می‌کنند. یکی از سریع‌ترین و بهترین راه‌های اخذ اقامت کشور اسپانیا خرید ملک از شهرها و مناطق ارزنده این کشور است. 

اخذ اقامت اسپانیا با خرید ملک 

قوانین خرید ملک در اسپانیا به منظور اخذ اقامت دائمی این کشور

بر اساس قوانین ضبط شده توسط دولت اسپانیا اشخاص حقیقی با تابعیت خارجی می‌توانند با خرید ملک در اسپانیا از مزایای زیاد آن از جمله اخذ اقامت اسپانیا بهره‌مند شوند.

یکی از مهم‌ترین شروط اخذ اقامت کشور اسپانیا این است که ملک خریداری حداقل به ارزش 500000 یورو باشد. البته باید به این نکته توجه کرد که شخص متقاضی می‌تواند مجموعه‌ای از چندین ملک به ارزش بیش از 500000 هزار یورو را خریداری کند تا بتواند ویزای طلایی این کشور را دریافت کند. 

چه افرادی می‌توانند نسبت به خرید ملک در اسپانیا اقدام کنند؟ 

افراد با تابعیت خارجی که پاسپورت اسپانیا را ندارند برای سرمایه گذاری و خرید ملک در این کشور باید به ایستگاه پلیس مراجعه کرده و با ارائه پاسپورت یک کد مخصوص اقتصادی را دریافت کنند. زمان مورد نیاز برای انجام این فرایند ممکن است 2 الی 3 هفته طول بکشد. 

شرایط و مراحل خرید ملک در اسپانیا 

برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک ابتدا باید فرد متقاضی نسبت به دریافت ویزای توریستی اسپانیا اقدام کند. سپس با استفاده از این ویزا به اسپانیا سفر کرده و بعد از انتخاب و خرید ملک به کشور مبدا خود بازگردد. البته در مرحله انتخاب و خرید ملک باید با یک مشاور املاک معتبر و مجرب مشورت کرده و نسبت به طی مراحل قانونی خرید ملک در اسپانیا اقدام کند. 

البته برخی مراحل همچون استعلام بر، گاز و آب و همچنین دریافت هزینه‌ها توسط یک وکیل در کشور اسپانیا انجام می‌شود. بعد از پرداخت هزینه‌ها نیز سند ملک به اسم شخص متقاضی ثبت می‌شود. مدارک مورد نیاز برای خرید ملک در کشور اسپانیا عبارت‌اند از: 

  • تکمیل فرم به منظور درخواست ویزا 
  • ارائه عکس باکیفیت و مناسب از متقاضی 
  • صدور پاسپورت با اعتبار زمانی 
  • ارائه فرم نداشتن هرگونه جرم قضایی و سوء پیشینه 
  • به همراه داشتن بیمه پزشکی و درمانی
  • اثبات تمکن مالی با ارائه نامه از بانک 

  سرمایه‌گذاری امن و آسوده با شرکت آلتین رویا     

شرکت آلتین رویا با بیش از دو دهه تجربه درخشان و رزومه کاری موفق در زمینه مهاجرت و سرمایه گذاری خارجی در تلاش است تا همواره سرمایه‌گذاری پرسود، ایمن و هدفمندی را برای شما سرمایه‌گذاران عزیز به ارمغان بیاورد. اگر به دنبال راهکاری مطمئن و کم خطر برای اخذ اقامت کشور اسپانیا هستید، خرید ملک از این کشور بهترین راهکار است.              

منبع: شرایط اخذ اقامت اسپانیا با خرید ملک 

 

  

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.